Zapraszamy do naszego nowego serwisu internetowego www.mobipc.eu poświęconemu mobilnym przemysłowym komputerom MobiPC®. Kontakt Szukaj CRI JOLANTA - Main page CRI JOLANTA - Strona główna
  Sobota, 20 Lipiec 2019 - 23:33:43 - EST, Imieniny: Czesława, Hieronima, Ludwika

ARCHIWUM PRODUKTÓW - Frame grabbery - Cyfrowe - LVDS i RS-422

 • Lucid Triton - Nowy standard wydajności
 • Zwiększ twoją szybkość akwizycji dzięki Matrox Rapixo CXP
 • Pierwsze na świecie kamery przemysłowe z interfejsem 25GigE
 • Załaduj swoją nauczoną sieć neronową bezpośrednio do kamery Flir FireFly
 • MobiPC - Nowy serwis WWW dedykowany mobilnym przemysłowym komputerom
 • Nowy Matrox Design Assistant X
 • CRI mobiPC EMI - Najmniejszy mobilny komputer przemysłowy

Archiwum produktów

 

Kontakt

 

Frame grabber Matrox Helios eD/XD

UWAGA: PRODUKT ARCHIWALNY.
Dany produkt przestał być produkowany. Informacje o tym produkcie zostały przedstawione dla celów wsparcia technicznego.

Jeżeli posiadają Państwo taki uszkodzony produkt, to jego producent nie zapewnia jego naprawy. Jednak, ze względu na to, że czasem producenci posiadają jakieś zapasy części zamiennych do produktów wycofanych z produkcji, przez pewien okres czasu może istnieć możliwość ich naprawy. Więc warto skontaktować się z naszym biurem aby zapytać o taką możliwość.

Frame grabber Matrox Helios eD/XD

Frame grabber Matrox Helios eD/XD to kompletny frame grabber z 64-bitowym interfejsem cyfrowym LVDS lub RS-422 oraz z bogatymi i potężnymi możliwościami wstępnego przetwarzania i wysoko przepustowym interfejsem magistrali PCIe© x4 lub PCI-X®.

Karta w formacie PCIe© x4 (eCL) lub PCI-X® (XCL); 64-bitowy interfejs LVDS lub RS-422; Pozyskuje do 480 MB na sekundę; 256 MB pamięci DDR SDRAM; Pozyskuje obrazy z kamer ramkowych i linijkowych; Wykonuje pełną rekonstrukcję obrazu z kamer multi-tap; Przepustowość pamięci do 5 GB na sekundę; Bogate i mocne wstępne przetwarzanie z możliwością wykonywania do 100 miliardów operacji na sekundę; Przepustowość wejścia/wyjścia do hosta PC do 1 GB na sekundę; Szeregowe porty komunikacyjne mogą być mapowane jako porty COM komputera PC; Obsługa rotujących enkoderów z kwadraturą wyjść; Dostępne sprzedawane niezależnie oprogramowanie obejmujące Matrox Imaging Library (MIL)/ActiveMIL, MIL-Lite/ActiveMIL-Lite oraz Matrox Inspector; Wsparcie dla systemów operacyjnych Microsoft Windows® 2000, Windows® XP oraz Linux; Bezpłatna redystrybucja modułu przetwarzania obrazów Matrox MIL.

Opis

Matrox Helios eD/XD

Matrox Helios eD/XD to frame grabber z 64-bitowym interfejsem LVDS lub RS-422 z bogatymi i potężnymi możliwościami wstępnego przetwarzania.

Interfejs z szerokimi możliwościami i więcej

Matrox Helios eD/XD to frame grabber z wysokowydajnym interfejsem LVDS/RS-422. W pełni wykorzystuje technologię PCIe©/PCI-X® dla dostarczenia niespotykanej szybkości pozyskiwania obrazów wideo przy wykorzystaniu jednopłytowego rozwiązania i może w łatwy sposób dostosować się do większości kamer z wejściem poprzez interfejs cyfrowy LVDS/RS-422. Specjalnie zaprojektowany przez firmę Matrox układ scalony ASIC łączy w sobie kontroler PCI-X oraz potężny procesor odciążający procesor komputera PC od zadań formatowania i wstępnego przetwarzania. Te cechy zapewniają, że frame grabber Matrox Helios eD/XD posiada dostateczną moc i elastyczność niezbędną dla współczesnych i przyszłych aplikacji wizyjnych.

64-bitowy interfejs LVDS/RS-422

Frame grabber Matrox Helios eD/XD został zaprojektowany tak, aby spełnić wymagania starszych urządzeń dla naukowego, przemysłowego i medycznego obrazowania. Frame grabber ten posiada 4 w pełni niezależne 16-bitowe wejścia. Wejścia te mogą być konfigurowane dla pozyskiwania z dwu-, cztero- i ośmionurtowych (2-, 4, 8-taps) źródeł obrazu wideo monochromatycznych lub RGB. Frame grabber Matrox Helios eD/XD zawiera także wewnętrzny generator wideo dla rozwiązywania problemów instalacyjnych i operacyjnych.

Wybór bardzo wydajnych interfejsów magistrali

Dla podłączenia kart frame grabberów Matrox Helios eD/XD jest używany czteropasmowy interfejs magistrali PCIe© x4 (na karcie Matrox Helios eD) i PCI-X® (na karcie Matrox Helios XD). Interfejs magistrali PCIe© jest następcą interfejsów magistrali PCI oraz PCI-X®. Wersja 1.x interfejsu PCIe© operuje z częstotliwością 2.5 GHz dostarczając szczytowej przepustowości rzędu 1 GB/s w przypadku implementacji x4. Interfejs magistrali PCI-X® jest z kolei wysokowydajnym kompatybilnym wstecz rozszerzeniem interfejsu tradycyjnej magistrali PCI. Wersja 1.0a PCI-X® specyfikuje 64-bitowe fizyczne połączenie pracujące z prędkością 133 MHz uzyskując w ten sposób szczytową przepustowość do 1 GB/s.

Schemat blokowy frame grabbera Matrox Helios eD/XD
Schemat blokowy frame grabbera Matrox Helios eD/XD

Istota układu scalonego Matrox Oasis

Układ scalony Matrox Oasis zaprojektowany przez firmę Matrox jest kluczowym komponentem frame grabbera Matrox Helios eD/XD. Wysoce zintegrowany układ scalony Matrox Oasis łączy w sobie Kontroler Połączeń, główny kontroler pamięci oraz Akcelerator Piksela.

Akcelerator Piksela

Akcelerator Piksela (Pixel Accelerator - PA) to rdzeń równoległego procesora, który w znaczący sposób przyspiesza operacje najbliższego sąsiedztwa, operacje punkt-punkt oraz operacje mapowania LUT. Składa się z macierzy 64 elementów przetwarzania pracujących równolegle. Każdy element przetwarzania posiada jednostkę mnożąco-kumulującą (MAC) oraz jednostkę arytmetyczno-logiczną (ALU).
Jednostka mnożąco-kumulująca jest zdolna wykonywać pojedyncze mnożenia 16-bit przez 16-bit, dwa 8-bit przez 16-bit lub cztery 8-bit przez 8-bit z 40-bitową kumulacją na cykl dla operacji splotowych. 40-bitowy kumulator gwarantuje, że nie zaistnieje sytuacja przepełnienia dla jądra splotu 16 na 16 z 16-bitowymi współczynnikami i danymi. Dodatkowo architektura PA umożliwia przetwarzanie symetrycznych jąder splotów cztery razy szybciej. Jednostka mnożąco-kumulująca jest także zdolna do wykonywania do czterech operacji minimum lub maksimum na cykl dla operacji morfologicznych z poziomami szarości.
Jednostka arytmetyczno-logiczna może wykonywać szeroki zakres różnych operacji arytmetycznych i logicznych. Może być zaprogramowana do wykonywania sekwencji 256 instrukcji na piksel z szybkością jednej instrukcji na cykl redukując ilość dostępów do pamięci, a co za tym idzie przyspieszając sekwencje dostępów wejścia/wyjścia pamięci. Akcelerator Piksela może akceptować do czterech buforów źródłowych i wysyłać do czterech buforów przeznaczenia umożliwiając wykonywanie kilku operacji naraz lub w jednym przebiegu (np. cztery obrazy mogą być uśrednione w jednym przebiegu). Operując ze szczytową częstotliwością 133 MHz, Akcelerator Piksela może wykonywać do 80 miliardów operacji na sekundę (czyli może przetwarzać do 1.6 miliardów pikseli na sekundę).

Kontroler pamięci

Matrox Oasis zawiera bardzo wydajny główny kontroler pamięci dla zarządzania 128-bitowym interfejsem do pamięci DDR SDRAM. Operując z częstotliwością 133 MHz, pamięci DDR SDRAM i kontroler dostarczają przepustowości przekraczającej 5 GB na sekundę. Taka obszerna przepustowość pamięci umożliwia frame grabberowi Matrox Helios eD/XD komfortowo obsługiwać żądania wejścia/wyjścia wideo nawet podczas obciążenia Akceleratora Piksela operacjami wejścia/wyjścia do pamięci.

Kontroler Połączeń

Kontroler Połączeń (LINX) jest routerem, który zarządza całym przepływem danych wewnątrz frame grabbera Matrox Helios eD/XD. Zarządza transferem danych obrazu z sekcji frame grabbera do wewnętrznej pamięci dla wstępnego przetwarzania oraz transferem z wewnętrznej pamięci do hosta PC włącznie z pamięcią ekranu. Dane obrazu mogą być poddawane różnym operacjom formatowania włączając w to separację planów na wejściu i łączenie na wyjściu, obcinanie wejścia, subpróbkowanie wejścia i wyjścia (od 1 do 16), niezależne kontrolowanie kierunku skanowania w poziomie i w pionie. Ta ostatnia operacja jest szczególnie użyteczna dla rekonstruowania właściwego obrazu z kamery, z której odczyt wymaga wielu ujęć, każde z innym kierunkiem skanowania.

Oprogramowanie

Wsparcie programowe dostępne jest dla Microsoft® Windows® 2000 i Windows® XP i składa się z narzędzi rozwojowych Matrox Imaging Library (MIL)/ ActiveMIL lub MIL-Lite/ActiveMIL-Lite dla tworzenia własnych aplikacji. Moduł przetwarzania obrazów MIL, który zawiera funkcje dla podstawowych operacji arytmetycznych, logicznych, mapowania LUT, wzmocnienia i ofsetu piksela, morfologii, filtrów przestrzennych, statystyk, tymczasowego filtrowania i odcinania, jest w pełni zoptymalizowany dla Akceleratora Piksela. Frame grabber Matrox Helios eD/XD jest także obsługiwany przez oprogramowanie dla interaktywnego pozyskiwania, przetwarzania, analizy i pomiarów obrazów Matrox Inspector bazujące na Windows®.

Dane techniczne

Sprzęt

 • długa karta PCIe© x4 lub długa karta PCI/PCI-X® z uniwersalnym 64-bitowym złączem krawędziowym (64-bit 33/66 MHz 5/3.3V PCI i 64-bit 66/100/133 MHz PCI-X)
 • główna pamięć 256 MB 167 MHz DDR SDRAM
 • cztery niezależne wejścia wideo:
  - 16-bitowy interfejs LVDS lub RS-422
  - pozyskuje z szybkością do 60 MHz dla LVDS i do 32 MHz dla RS-422
 • wejścia mogą być konfigurowane dla pozyskiwania z:
  - czterech od 8- do 16-bitowych jednonurtowych (single tap) lub 8-bitowych dwunurtowych (dual-tap) źródeł monochromatycznych
  - dwóch od 10- do 16-bitowych dwunurtowych (dual-tap) lub 8-bitowych czteronurtowych (four-tap) źródeł monochromatycznych
  - jednego od 10- do 16-bitowego czteronurtowego (four-tap) lub 8-bitowego ośmionurtowego (eight-tap) źródła monochromatycznego
  - dwóch 8-bitowych źródeł RGB
  - jednego od 10- do 16-bitowego źródła RGB
 • obsługuje źródła wideo ze skanowaniem ramkowym i linijkowym
 • cztery tablice LUT 256 x 8-bit i cztery 4K x 12-bit
 • cztery niezależne zegary piksela LVDS/RS-422, wyjścia HSync i VSync
 • pięć konfigurowalnych zewnętrznych wyjść LVDS/RS-422 (cztery mogą być LVTTL)
 • trzy konfigurowalne zewnętrzne wejścia/wyjścia LVTTL
 • osiem konfigurowalnych zewnętrznych wejść LVDS/RS-422 (dwa mogą być LVTTL)
 • cztery konfigurowalne zewnętrzne wyjścia LVDS/RS-422
 • osiem optoizolowanych konfigurowalnych zewnętrznych wejść
 • port RS-232, który może być mapowany jako port COM komputera PC
 • wewnętrzny generator wideo dla diagnostyki

Wymiary i informacje środowiskowe

 • 31.4 cm L x 10.7 cm H x 1.73 cm W (12.4" x 4.2" x 0.68")
 • pobór mocy (typowo): 3.1A @ 5V lub 18.15W całkowity pobór mocy
 • temperatura pracy: 0° C - 55° C (32° F - 131° F)
 • wymagania wentylacyjne: 50 LFM na kartę
 • wilgotność względna: do 95% (nieskondensowana)
 • FCC klasa A
 • CE klasa A
 • RoHS

Środowisko programowe

 • sterowniki dla Microsoft® Windows® 2000 i Windows® XP oraz dla Linuxa
 • programowanie przy użyciu interfejsu DLL (MIL/MIL-Lite) za pomocą Microsoft® Visual C++®.NET
 • programowanie przy użyciu interfejsu ActiveX (OCX) (ActiveMIL/ActiveMIL-Lite) za pomocą Microsoft® Visual Basic®.NET lub C++®.NET
 • programowanie pod kontrolą systemu operacyjnego Linux przy użyciu MIL/MIL-Lite z GCC (GNU Compiler Collection)

Dokumenty

heliosxd.pdf - Ulotka - w języku angielskim
hardware-comp.pdf - Porównanie sprzętu - w języku angielskim
 

Oprogramowanie

Szybkie linki

Nowe produkty
Nowiny
Wydarzenia
Biuletyn OptoWizja

 

⌂ STRONA GŁÓWNA
O NAS PRODUKTY APLIKACJE USŁUGI WIEDZA WSPARCIE INFORMACJE