Zapraszamy do naszego nowego serwisu internetowego www.mobipc.eu poświęconemu mobilnym przemysłowym komputerom MobiPC®. Kontakt Szukaj CRI JOLANTA - Main page CRI JOLANTA - Strona główna
  Wtorek, 26 Marzec 2019 - 08:51:23 - EST, Imieniny: Emanuela, Teodora, Tekli

INFORMACJE - Nowe produkty

  • Lucid Triton - Nowy standard wydajności
  • Zwiększ twoją szybkość akwizycji dzięki Matrox Rapixo CXP
  • Pierwsze na świecie kamery przemysłowe z interfejsem 25GigE
  • Załaduj swoją nauczoną sieć neronową bezpośrednio do kamery Flir FireFly
  • MobiPC - Nowy serwis WWW dedykowany mobilnym przemysłowym komputerom
  • Nowy Matrox Design Assistant X
  • CRI mobiPC EMI - Najmniejszy mobilny komputer przemysłowy

Informacje

 

Kontakt

 

2010-01-04 Matrox Radient - nowy wysokowydajny frame grabber z przetwarzaniem FPGA

2010-01-04 01:24:40

Frame grabber Matrox Radient eCL Montreal, Kanada, 4 stycznia 2010 - Matrox Imaging pragnie poinformować o rozpoczęciu produkcji frame grabbera Matrox Radient eCL - najnowszego wysokowydajnego frame grabbera Camera Link® z jednostką wstępnego przetwarzania Altera® Stratix®III.

Matrox Radient eCL to rozwiązanie w postaci pojedynczej karty przeznaczone dla współczesnych aplikacji wymagających wykorzystania najwydajniejszych kamer z interfejsem Camera Link®. Karta z interfejsem magistrali PCIe® x8 zapewnia, że dane z najszybszych kamer z zegarem 85 MHz z 10 nurtami zostaną przekazane do jednostki procesora centralnego komputera PC bez żadnych strat i opóźnień. Jej rozmiar w postaci karty o połowicznej długości zapewnia idealne dopasowanie do systemów kompaktowych. Frame grabbe Matrox Radient eCL, zoptymalizowany dla aplikacji wielokamerowych, obsługuje do czterech kamer z interfejsem Camera Link® bazowym lub do dwóch kamer z interfejsem Camera Link® pełnym.

Produkcja i inspekcja elektroniki, wytwarzanie wafli półprzewodników oraz obrazowanie medyczne to tylko kilka przykładów aplikacji generujących dużą ilość danych do przetwarzania. Standardowe zadania przetwarzania obrazów jak filtrowanie, transformacje, korekcja powierzchniowa oraz usuwanie martwych pikseli mogą przeciążyć nawet najwydajniejsze jednostki centralne komputerów PC (CPU). Dla tych aplikacji przetwarzanie FPGA na karcie dostarcza wykwintnego rozwiązania dla odciążenia przetwarzania i pozostawnienia jednostki CPU wolnej do wykonywania innych zadań.

Jednostka przetwarzania Altera® Stratix®III dostarcza wydajności przetwarzania nieosiągalnej w poprzednich generacjach oraz możliwości dostosowywania do potrzeb użytkowników, która nigdy wcześniej nie była tak prosta i efektywna kosztowo. Dzięki usłudze projektowania FPGA Matrox Imaging, odbiorcy OEM mogą czerpać korzyści z przetwarzania bazującego na FPGA bez wysokich kosztów związanych z wyspecjalizowanymi pracownikami oraz narzędziami rozwojowymi FPGA.

Matrox Radient obsługuje 32- i 64-bitowe wersje systemów operacyjnych Windows® XP/Vista oraz Linux i jest programowany za pomocą wypróbowanych, niezależnych sprzętowo zestawów narzędzi rozwojowych Matrox Imaging Library (MIL) lub MIL-Lite.

Frame grabber Matrox Radient jest już w sprzedaży i jego cena zaczyna się od 1970,- Euro (cena OEM dla zakupu pojedynczych sztuk).

O Matrox Imaging.
Matrox Imaging założone w 1976 roku to wiodący projektant sprzętu i oprogramowania bazującego na komputerach PC dla widzenia maszynowego, analizy obrazów, obrazowania medycznego i nadzoru wizyjnego. Produkty obejmują frame grabbery, procesory wideo, platformy systemów wizyjnych, inteligentne kamery przemysłowe i oprogramowanie rozwojowe. Matrox z siedzibą główną w Montrealu w stanie Quebec w Kanadzie jest prywatnym przedsiębiorstwem z międzynarodowymi biurami w wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech i Hong Kongu.

Więcej informacji dostępnych w opisie technicznym frame grabbera Matrox Radient eCL.

Źródło: Matrox Imaging

Szybkie linki

Nowiny
Wydarzenia
Biuletyn OptoWizja

 

⌂ STRONA GŁÓWNA
O NAS PRODUKTY APLIKACJE USŁUGI WIEDZA WSPARCIE INFORMACJE