CRI JOLANTA - strona główna
BASLER - kamery matrycowe GigE Vision serii Scout i Pioneer
 
O firmie Informacje Produkty Usługi Serwis Pobierz pliki Szukaj  
  Wtorek, 11 Grudzień 2018, 13:41:30 - EST, Imieniny: Damazego, Daniela, Waldemara
 
PRODUKTY - Frame grabbery
 
Systemy wizyjne
Frame grabbery
Frame grabbery analogowe
Frame grabbery analogowe standardowe
Frame grabbery analogowe niestandardowe
Frame grabbery cyfrowe
Frame grabbery cyfrowe USB3 Vision
Frame grabbery cyfrowe IEEE 1394a/b
Frame grabbery cyfrowe GigE Vision
Frame grabbery cyfrowe Camera Link
Frame grabbery cyfrowe CoaXPress
Frame grabbery cyfrowe LVDS / RS-422
Procesory wideo
Akwizycja danych
Medyczne
Kamery
Obiektywy
Oświetlacze
Lasery
Optyka
Programy
Akcesoria
 
Napisz do nas
 
Frame grabbery
Archiwum frame grabberów
 
Frame grabber Matrox Helios eA/XA

Frame grabber Matrox Helios eA/XA Frame grabber Matrox Helios eA/XA to wysokoczęstotliwościowy i wysoce precyzyjny analogowy frame grabber z bogatymi możliwościami wstępnego przetwarzania i wysokoprzepustowym interfejsem magistrali PCIe™ x4 lub PCI-X®.
 

> Karta w formacie PCIe™ x4 (eA) lub PCI-X® (XA);
> Do czterech w pełni niezależnych wejść;
> 10-bitowe przetworniki A/D;
> Częstotliwość próbkowania do 160 MHz;
> Detekcja synchronizacji wideo i zamknięcia PLL;
> 256 MB pamięci DDR SDRAM;
> Przepustowość pamięci do 5 GB na sekundę;
> Dedykowany układ scalony zapewniający potężne wstępne przetwarzanie z możliwością wykonywania do 100 miliardów operacji na sekundę;
> Przepustowość wejścia/wyjścia do hosta PC do 1 GB na sekundę;
> Szeregowe porty komunikacyjne, które mogą być mapowane jako porty COM komputera PC;
> Dostępne sprzedawane niezależnie oprogramowanie obejmujące Matrox Imaging Library (MIL)/ActiveMIL, MIL-Lite/ActiveMIL-Lite oraz Matrox Inspector;
> Wsparcie dla systemów operacyjnych Microsoft® Windows® 2000, Windows® XP oraz Linux;
> Bezpłatna redystrybucja modułu przetwarzania obrazów Matrox MIL.

 

Dokumenty związane z produktem:
heliosxa.pdf - Ulotka - w języku angielskim
hardware-comp.pdf - Porównanie sprzętu - w języku angielskim
helios-instmanual.pdf - Podręcznik instalacji - w języku angielskim

 

 Charakterystyka   Oprogramowanie   Opis techniczny   Środowisko programowe

CHARAKTERYSTYKA

Matrox Helios eA/XA

Matrox Helios eA/XA to wysoko wydajny analogowy frame grabber z bogatymi i potężnymi możliwościami wstępnego przetwarzania.

Wyjątkowa szybkość pozyskiwania obrazów wideo i więcej

Matrox Helios eA/XA to nowy standard wśród wysokowydajnych analogowych frame grabberów. W pełni wykorzystuje technologię PCIe™/PCI-X® dla dostarczenia niespotykanej szybkości pozyskiwania obrazów wideo przy wykorzystaniu jednopłytowego rozwiązania i może w łatwy sposób dostosować się do większości analogowych źródeł sygnału wideo. Specjalnie zaprojektowany przez firmę Matrox układ scalony łączy w sobie kontroler PCI-X oraz potężny procesor odciążający procesor komputera od zadań formatowania i wstępnego przetwarzania. Te cechy zapewniają, że Matrox Helios eA/XA będzie posiadał dostateczną moc i elastyczność niezbędną dla współczesnych i przyszłych aplikacji wizyjnych.

Wysokoczęstotliwościowy i wysoce precyzyjny analogowy frame grabber

Frame grabber Matrox Helios eA/XA posiada do czterech kompletnie niezależnych wejść, z których każde jest zdolne pozyskiwać bardzo precyzyjnie wysokoczęstotliwościowe sygnały wideo. Dodatkowo jest zdolny jednocześnie pozyskiwać z maksymalnie czterech źródeł sygnału wideo z pojedynczym nurtem (single-tap), a wejścia mogą być łączone dla jednoczesnego pozyskiwania z dwóch źródeł sygnału wideo z podwójnym nurtem (dual-tap) lub z jednego źródła wideo RGB. Wejścia mogą być także łączone dla jednoczesnego pozyskiwania z dwóch źródeł sygnału wideo z podwojoną nominalną szybkością pozyskiwania. Każde z wejść frame grabbera Matrox Helios eA/XA jest zaopatrzone w układ przeznaczony do monitorowania obecności sygnału wideo (synchronizacji) oraz statusu zamknięcia PLL Matrox Helios eA/XA zawiera także wewnętrzny generator wideo dla rozwiązywania problemów instalacyjnych i operacyjnych.

Błyskawiczne połączenie

Dla połączenia frame grabbera Matrox Helios eA/XA z hostem PC używany jest interfejs PCIe™ x4 (eA) lub PCI-X® (XA). PCIe™ jest następcą tradycyjnych interfejsów PCI i PCI-X®. Wersja 1.x interfejsu PCIe™ działa z częstotliwością 2.5 GHz, dzięki czemu dla implementacji tego interfejsu x4 (z czterema strumieniami danych) dostarcza przepustowości dochodzącej do 1 GB/s. Interfejs PCI-X® jest wysokowydajnym i zgodnym wstecznie rozszerzeniem specyfikacji konwencjonalnego interfejsu magistrali PCI. Wersja 1.0 PCI-X® określa fizyczne 64-bitowe połączenie działające z szybkością do 133 MHz dając w rezultacie przepustowość dochodzącą w szczycie do 1 GB na sekundę. PCI-X® jest standardem PC przyjętym układów logicznych chipset'ów Intel® i ServerWorks.

Schemat blokowy frame grabbera Matrox Helios XA
Schemat blokowy frame grabbera Matrox Helios XA
 

Istota układu scalonego Matrox Oasis

Układ scalony Matrox Oasis zaprojektowany przez firmę Matrox jest kluczowym komponentem frame grabbera Matrox Helios eA/XA. Wysoce zintegrowany układ scalony Matrox Oasis łączy w sobie Kontroler Połączeń, główny kontroler pamięci oraz Akcelerator Piksela.

Akcelerator Piksela

Akcelerator Piksela (Pixel Accelerator - PA) to rdzeń równoległego procesora, który w znaczący sposób przyspiesza operacje najbliższego sąsiedztwa, operacje punkt-punkt oraz operacje mapowania LUT. Składa się z macierzy 64 elementów przetwarzania pracujących równolegle. Każdy element przetwarzania posiada jednostkę mnożąco-kumulującą (MAC) oraz jednostkę arytmetyczno-logiczną (ALU).
Jednostka mnożąco-kumulująca jest zdolna wykonywać pojedyncze mnożenia 16-bit przez 16-bit, dwa 8-bit przez 16-bit lub cztery 8-bit przez 8-bit z 40-bitową kumulacją na cykl dla operacji splotowych. 40-bitowy kumulator gwarantuje, że nie zaistnieje sytuacja przepełnienia dla jądra splotu 16 na 16 z 16-bitowymi współczynnikami i danymi. Dodatkowo architektura PA umożliwia przetwarzanie symetrycznych jąder splotów cztery razy szybciej. Jednostka mnożąco-kumulująca jest także zdolna do wykonywania do czterech operacji minimum lub maksimum na cykl dla operacji morfologicznych z poziomami szarości.
Jednostka arytmetyczno-logiczna może wykonywać szeroki zakres różnych operacji arytmetycznych i logicznych. Może być zaprogramowana do wykonywania sekwencji 256 instrukcji na piksel z szybkością jednej instrukcji na cykl redukując ilość dostępów do pamięci, a co za tym idzie przyspieszając sekwencje dostępów wejścia/wyjścia pamięci. Akcelerator Piksela może akceptować do czterech buforów źródłowych i wysyłać do czterech buforów przeznaczenia umożliwiając wykonywanie kilku operacji naraz lub w jednym przebiegu (np. cztery obrazy mogą być uśrednione w jednym przebiegu). Operując ze szczytową częstotliwością 167 MHz, Akcelerator Piksela może wykonywać do 100 miliardów operacji na sekundę (czyli może przetwarzać do 1.6 miliardów pikseli na sekundę).

Kontroler pamięci

Matrox Oasis zawiera bardzo wydajny główny kontroler pamięci dla zarządzania 128-bitowym interfejsem do pamięci DDR SDRAM. Operując z częstotliwością 167 MHz, pamięci DDR SDRAM i kontroler dostarczają przepustowości przekraczającej 5 GB na sekundę. Taka obszerna przepustowość pamięci umożliwia frame grabberowi Matrox Helios eA/XA komfortowo obsługiwać żądania wejścia/wyjścia wideo nawet podczas obciążenia Akceleratora Piksela operacjami wejścia/wyjścia do pamięci.

Kontroler Połączeń

Kontroler Połączeń (LINX) jest routerem, który zarządza całym przepływem danych wewnątrz frame grabbera Matrox Helios eA/XA. Zarządza transferem danych obrazu z sekcji frame grabbera do wewnętrznej pamięci dla wstępnego przetwarzania oraz transferem z wewnętrznej pamięci do hosta PC włącznie z pamięcią ekranu. Dane obrazu mogą być poddawane różnym operacjom formatowania włączając w to separację planów na wejściu i łączenie na wyjściu, obcinanie wejścia, subpróbkowanie wejścia i wyjścia (od 1 do 16), niezależne kontrolowanie kierunku skanowania w poziomie i w pionie. Ta ostatnia operacja jest szczególnie użyteczna dla rekonstruowania właściwego obrazu z kamery, z której odczyt wymaga wielu ujęć, każde z innym kierunkiem skanowania.
 

OPROGRAMOWANIE

Wsparcie programowe dostępne jest dla Microsoft® Windows® 2000 i Windows® XP i składa się z narzędzi rozwojowych Matrox Imaging Library (MIL)/ ActiveMIL lub MIL-Lite/ActiveMIL-Lite dla tworzenia własnych aplikacji. Moduł przetwarzania obrazów MIL, który zawiera funkcje dla podstawowych operacji arytmetycznych, logicznych, mapowania LUT, wzmocnienia i ofsetu piksela, morfologii, filtrów przestrzennych, statystyk, tymczasowego filtrowania i odcinania, jest w pełni zoptymalizowany dla Akceleratora Piksela. Frame grabber Matrox Helios eA/XA jest także obsługiwany przez oprogramowanie dla interaktywnego pozyskiwania, przetwarzania, analizy i pomiarów obrazów Matrox Inspector bazujące na Windows®.
 

SPECYFIKACJA

Sprzęt

Wymiary i informacje środowiskowe

  • wymiary: 31.2 L x 10.7 H x 1.73 W cm
  • pobór mocy (typowo): 2A @ 3.3V lub 6.6W, 1.1A @ 5.0V lub 5.5W, 0.42A @ 12V lub 5.04W, lub sumarycznie 17.14 W
  • temperatura pracy: 0° C - 55° C (32° F - 131° F)
  • wymagania wentylacji: 50 LFM
  • wilgotność względna: do 95% (nieskondensowana)
  • FCC klasa A
  • CE klasa A
  • RoHS

 

ŚRODOWISKO PROGRAMOWE

 
Strona główna | O firmie | Informacje | Produkty | Usługi | Serwis | Pobierz pliki | Szukaj
Systemy wizyjne | Frame grabbery | Procesory wideo | Akwizycja danych | Medyczne | Kamery | Obiektywy | Oświetlacze | Lasery | Optyka | Programy | Akcesoria | Napisz do nas
 (C) 1999-2013 by CRI JOLANTA. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ostatnie uaktualnienie: 2010-02-13 23:58:44