Zapraszamy do naszego nowego serwisu internetowego www.mobipc.eu poświęconemu mobilnym przemysłowym komputerom MobiPC®. Kontakt Szukaj CRI JOLANTA - Main page CRI JOLANTA - Strona główna
  Niedziela, 17 Luty 2019 - 22:19:18 - EST, Imieniny: Aleksego, Donata, Zbigniewa

WSPARCIE TECHNICZNE - Pytania i odpowiedzi

  • Lucid Triton - Nowy standard wydajności
  • Zwiększ twoją szybkość akwizycji dzięki Matrox Rapixo CXP
  • Pierwsze na świecie kamery przemysłowe z interfejsem 25GigE
  • Załaduj swoją nauczoną sieć neronową bezpośrednio do kamery Flir FireFly
  • MobiPC - Nowy serwis WWW dedykowany mobilnym przemysłowym komputerom
  • Nowy Matrox Design Assistant X
  • CRI mobiPC EMI - Najmniejszy mobilny komputer przemysłowy

Wsparcie techniczne

 

Pobieranie plików

 

Kontakt

 

Jitter - Fluktuacja piksela

2003-05-02 16:51:09

Fluktuacja piksela (ang. pixel jitter) jest to zmienność w synchronizacji w stosunku do poziomego pulsu synchronizującego. Konsekwencją tego jest rozsynchronizowanie pomiędzy punktami, w których kamera pobiera próbki pikseli oraz punktami, w których karta frame grabbera pozyskuje próbki. Z tego rozsynchronizowania chwil próbkowania wynika ujawnianie się błędów obrazu. Błędy obrazu spowodowane fluktuacją piksela to błędy poziomów luminancji dla sygnału wideo, który zmienia się poprzez długość linii.

Załóżmy, że rzeczywisty sygnał wideo jest czarny na początku linii i zmienia się w czasie aż do bieli po osiągnięciu końca linii. Fluktuacja piksela powoduje, że dowolny pozyskany piksel jest trochę bardziej czarny lub trochę bardziej biały niż wynikałoby to z rzeczywistości. Na przykład wydaje nam się, że n-ty piksel pozyskujemy w chwili czasu 30 us, ale ze względu na fluktuację piksela zakończenie pozyskiwania piksela następuje w chwili czasu 30.006 us. Czyli trochę bardziej w prawo w stosunku do sygnału wideo, który jest trochę jaśniejszy niż punkt, który chcieliśmy pozyskać w rzeczywistości. Kiedy monitor wyświetla pozyskany obraz, piksel pokazywany jest jaśniejszy niż powinien być. Efekt fluktuacji piksela można łatwo zauważyć na granicy dwóch kontrastujących kolorów lub poziomów szarości (np. test ekranu ze słupkami poziomów szarości). Można wtedy zaobserwować zakłócenia na granicy dwóch kolorów lub poziomów szarości w postaci nieostrości lub mienienia się kolorów.

Szybkie linki

Nowiny
Wydarzenia
Biuletyn OptoWizja

 

⌂ STRONA GŁÓWNA
O NAS PRODUKTY APLIKACJE USŁUGI WIEDZA WSPARCIE INFORMACJE